Kto
6-13 lat
Gdzie
Kamienica
Kiedy
Od
250 PLN
Kierownik obozu
Łukasz "Potas" Polasik
501 450 424
lukasz@extremeplanet.pl
Organizatorem wyjazdu jest EXTREME PLANET Łukasz Polasik z siedzibą pod adresem Ul. Okrężna 1, 64-930 Zawada oraz nr zaświadczenia 397 wydanego przez Marszałka woj. Wielkopolskiego.

K.Ż. Extreme Planet  - Komercycjny Klub Żeglarski w Kamienicy zaprasza na zajęcia żeglarskie dla dzieci i młodzieży od 1 maja 2019.

Czy uważacie, że dzieciaki spędzają za dużo czasu przed telewizorem, tablem, telefonem czy komputerem? I szukacie rozwiązania, aby dzieciaki miały inne zainteresowania a przy tym aktywnie spędzały wolny czas na powietrzu?  

Żeglarstwo to sport, który świetnie rozwija umiejętności na wielu płaszczyznach, dzięki czemu wyróżnia się spośród bardziej powszechnych aktywności rekreacyjnych podejmowanych przez dzieci w czasie wolnym. Pozwala na odkrywanie i poznanie własnych możliwości a także uczy współpracy i funkcjonowania w grupie. Sprawia, że dzieci mogą nauczyć się wielu rzeczy w tym samodzielności jak również świetnie się bawić.  

Dlatego w tym roku postanowiliśmy poszerzyć swoją ofertę o cykliczne zajęcia z żeglarstwa.

 1. Chcesz aby Twoje dziecko spędzało aktywnie czas na świeżym powietrzu ?

Zapisz je do Klubu Żeglarskiego „Extreme Planet „ w Kamienicy.

Zajęcia będą się odbywać od Maja do Września 2019 roku w każdy* weekend i są przeznaczone dla dzieci od 5 do 13 roku życia.

 1. Jak to wygląda ?
 • Zajęcia będą odbywać się w soboty i niedziele od godz. 10:00 do godziny 12:30  lub od godziny 14:30 do godziny 17.
 • Pływamy na łódkach klasy Optymist i Funboat.
 1. Co czeka na dzieciaki ?
 • Zajęcia mają charakter rekreacyjny i ich celem jest zapoznanie dzieci z podstawami  żeglarstwa ( nauka podstawowych manewrów i samodzielnego pływania łódką )
 • Nauczymy się co nie co o pogodzie tak aby wiedzieć kiedy można bezpiecznie wyjść na wodę.
 • Gry i zabawy żeglarskie ( odrobina teorii oraz nauka robienia węzłów żeglarskich ).
 • Poznamy zasady bezpieczeństwa i odpowiedniego zachowywania się na łódce.
 • Nauka taklowania czyli przygotowania łódki do wypłynięcia na wodę.
 • Możliwość zdobycia poszczególnych stopni patentu ISSA (….)
 • Regaty klubowe.
 • Przygotowanie do sportu wyczynowego.

Zajęcia odbywają się pod opieką doświadczonej kadry instruktorskiej z uwzględnieniem środków asekuracyjnych ( kamizelki oraz motorówka ) na dobrej jakości sprawdzonym, sprawnym  i bezpiecznym sprzęcie.

Dzieci biorą udział w zajęciach na odpowiedzialność rodziców i muszą posiadać ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, wymagana jest także umiejętność pływania ( pewnego unoszenia się i poruszania się w wodzie bez kamizelki asekuracyjnej )

INSTRUKTOREM prowadzącym grupę i odpowiedzialnym za zajęcia jest Jagoda Jakuszewska (wieloletni pracownik Extreme Planet, była zawodniczka z Klubu AZS Poznań, bardzo dobry metodyk i wychowawca). Od dzieciństwa związana z żeglarstwem i etykietą żeglarstwa. Jesteśmy spokojni, jeżeli jest na wodzie podczas Naszych imprez żeglarskich.

INFORMACJE I ZAPISY:
Biuro Extreme Planet
Jagoda: +48 796-130-494 (wiadomość przez FB.)
Monika: +48 698-004-316 (wiadomość przez FB.)

Warunki i regulamin uczestnictwa w zajęciach z żeglarstwa :

 1. Do zajęć może przystąpić dziecko, którego rodzic/ prawny opiekun  wcześniej wypełnił kartę kwalifikacyjną oraz dokonał opłaty miesięcznej za zajęcia ( za wyjątkiem pierwszych darmowych zajęć poglądowych )
 2. Płatność odbywa się z góry na początku każdego miesiąca i jest stała niezależnie od obecności dziecka na zajęciach i wynosi 250zł / miesiąc.
 3. Rodzeństwo uczestniczące w zajęciach ma prawo do skorzystania z 10 % zniżki.
 4. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci od 6 do 13 roku życia. Istnieje możliwość przyjęcia do grupy dziecka w innym wieku po konsultacji z instruktorem prowadzącym.
 5. Dziecko bierze udział w zajęciach za zgodą i na odpowiedzialność rodziców/ prawnych opiekunów i ma obowiązek posiadać ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.
 6. Dziecko przystępujące do zajęć odbywających się na wodzie musi posiadać podstawowe umiejętności pływackie tzn. powinno swobodnie i pewnie poruszać się i unosić w wodzie bez kamizelki asekuracyjnej.
 7. Organizator może odwołać zajęcia z powodu złych warunków atmosferycznych bądź innych przyczyn niezależnych od organizatora. Wówczas opłaty za te zajęcia zostają przeniesione na kolejne.
 8. Dziecko biorące udział w zajęciach ma obowiązek dbać o sprzęt z którego korzysta i pozostawiać go w odpowiednim miejscu oraz powinno dbać o czystość wykorzystywanych przez siebie rzeczy.